Саме під таким гаслом відбулося засідання круглого столу в Управлінні охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації за участі заступника начальника управління, представників обласного лабораторного центру МОЗ України, керівників лікувально-профілактичних закладів.

За офіційними даними Міністерства охорони здоров’я захворюваність кором постійно зростає і за 6 міс 2017року зафіксовано вже 958 випадків кору, захворюваність збільшилась у понад 100 разів, 60 % – це діти від 1 до 9 років. В епідпроцес залучено 17 областей України. За даними моніторингу інфекційної захворюваності найбільша кількість захворілих зареєстровано у Одеській, Івано-Франківській та Тернопільській областях. Від ускладнень кору померло 2 дітей в Одеській області віком 2 і 4 роки, які не були прищеплені. Кількість спалахів цього захворювання зросла до 23 у 7 областях, внаслідок яких постраждало 152 особи, 131 із них діти.

За даними МОЗ 70% хворих не отримали жодного щеплення проти кору, ще 17 % отримали 1 щеплення, 13% — щеплені особи. Тому, усіма учасниками наради  зазначено, що епідемічне благополуччя з кору потребує уваги перш за все у питаннях досягнення стабільно високих показників щеплення.

Виконання обсягів щеплень в області у 2017році складає (при нормативному за 7 місяців  58,4%) в 1рік – 55,7%, в 6 років – 54,6%. Проте, найбільше турбують діти старших вікових категорій, котрі не отримали щеплень згідно Національного календаря в попередні роки. Їх кількість в області збільшилась до 34 тисяч. Виконання плану щеплень дітям в 2 роки і старше – 31,5%, в 7років і старше – 22,6%.

Для контролю епідемічної ситуації з кору, враховуючи неблагоприємний епідемічний прогноз з усіма учасниками круглого столу було обговорено  епідемічні ризики, необхідність вжиття профілактичних та протиепідемічних  заходів для недопущення  поширення кору у Волинській області.

Довідково.

Кір – це гостре високо контагіозне вірусне захворювання, яке відноситься до групи інфекцій дихальних шляхів, викликається вірусом кору, передається повітряно-крапельним шляхом, проявляється гарячкою, катаральними явищами, висипкою на шкірних покривах та слизових оболонках щік.Вірус кору достатньо стійкий у навколишньому середовищі, при кімнатній температурі зберігається протягом декількох годин, поширюється при кашлі та чханні хворої людини. Кір належить до числа інфекцій з дуже легким крапельним механізмом передачі і масовою сприйнятливістю, тому рівень захворюваності знаходиться у прямій залежності від кількості неімунних (не щеплених) осіб.

У кожного третього хворого вищевказане захворювання викликає ускладнення: пневмонію, отит та інші бактеріальні інфекціі, може розвинутись енцефаліт. 
Дуже небезпечний кір для вагітних жінок, оскільки може спричинити викидень чи патологічні зміни у розвитку дитини.
Єдиним надійним захистом від кору є вакцинація.

 

На Волині в даний час випадків кору не зареєстровано, але враховуючи ситуацію в Україні, нами прогнозується загострення епідемічної ситуації вже найближчим часом.

Нагадуємо, що єдиним захистом від кору є щеплення. В області достатня кількість вакцини для проведення імунопрофілактики.

Не зволікайте, захистіть своїх дітей!