За повідомленням TVP Info., у співробітників м’ясокомбінату в Морлинах у Вармінсько-Мазурському воєводстві, що знаходиться на півночі Польщі зареєстрували спалах кору. До лікарні в Оструді потрапило п’ять осіб з симптомами кору, про що повідомив державний санітарний інспектор Здзіслав Соколовські. У чотирьох із них діагноз підтверджено, ще у одного хворого результати очікуються. Джерелом інфекції ймовірно став працівник, котрий захворів на кір тижнем раніше. Соколовські підтвердив, що хворі приїхали з-за кордону. За даними місцевих ЗМІ, мова йде про українців.

«У нас не було випадку кору в районі Оструди протягом багатьох років, і тепер, коли до п’яти осіб потрапили до лікарні з симптомами кору, ми розглядаємо цю подію як екстраординарну», — наголосив він.

Для попередження поширення інфекції близько 700 співробітників м’ясопереробних підприємств в Морлинах, котрі могли контактувати з хворими, будуть вакциновані проти кору.

В Україні за підсумками 2017 року зафіксували 4782 випадки кору, а з початку 2018 року на кір захворіло 1285 осіб. Найбільшу кількість хворих на кір зафіксовано в Івано-Франківській (275 випадків), Чернівецькій (274), Закарпатській (194) і Одеській (157) областях. На Волині за останніх два тижня захворіло 5 осіб.